چیدمان ويلای ساحلي در جزیره سیسیل
افراد آنلاين: 20 نفر
بازديد امروز: 170 نفر
بازديد ماهانه: 4036 نفر
بازديد كل: 679300 نفر
نمایش آمار توسط : تم دیزاینر
فهرست اصلی
دیدنی ها
مطالب مهم
 
باز یآنلاین
در سایت بزرگ ما همه چیز یافت می شود، کافیست جوینده باشید...

گوناگون » چیدمان ويلای ساحلي در جزیره سیسیل

برترین مجله اینترنتی ایران

 : آيا تاكنون چيزي در مورد افسانه بادها شنيده‌ايد؟ جزيره اويلين، جزيره‌اي صخره‌اي و بسيار زيباست كه در دل دريايي در سيسيل واقع شده و نام آن از اويلوس (خداي بادها و كسي كه گفته مي‌شود، بادها و نسيم‌ها را شكار مي‌كند و در غاري نگه مي‌دارد) گرفته شده است.


نخستین بار، يوناني‌ها بودند كه قدم در اين جزيره گذاشتند، اما امروزه، گردشگران و بازديدكنندگان بسیار با وسايل نقليه مختلف براي بازديد اين فضاي زيبا و رويايي به آن مي‌روند. جزيره كوچك ديگر در همسايگي اين جزيره وجود دارد كه فيليكودي نام دارد، جايي كه فرانكو منا، توليدكننده فيلم و طراح داخلي مشهور ميلاني، خانه رويايي خود را در آن بنا كرده است. وی خانه خود را با مبلمان و وسايلي غير رسمي و خودماني كه در سفرهاي خود به هند و كشورهاي آسيايي ديگر خريداري كرده، چيدمان كرده است. او خانه ويلايي خود را در اين جزيره زيبا به مكاني براي ميهمان‌نوازي جانانه تبديل كرده است، به‌طوري كه هر یک از دوستان و نزديكان وی كه برای ديدار او به خانه ويلايي و زيباي او مي‌روند، ديگر تمايلي به بازگشت و ترك آن را ندارند.
  • در اين تصوير راهي را مشاهده مي‌كنيد كه افراد را از ويلا به سمت دريا و از ساحل دريا به فضاي داخلي ويلا هدايت مي‌كند. منا براي اين گذرگاه از كاشي‌هاي آبي استفاده كرد كه در هر ساعتي از روز كه افراد قصد عبور از اين راه را دارند، با مشاهده آن و شنيدن آواز پرندگان، آرامشي عميق احساس كنند. همچنين، افراد مي‌توانند در صورت تمايل روي سكوهايي كه در حاشيه اين گذرگاه مسقف تدارك ديده شده است، بنشينند و از تماشاي مناظر زيبا در سايه لذت ببرند. باغچه‌اي كه در دو طرف اين گذرگاه تدارك ديده شده، با وجود گل‌هاي رنگارنگ و زيبا، جلوه‌اي باصفا و باطراوت را به فضا بخشیده است.  • منا ميزباني سخاوتمند و خوش‌ذوق است. وی ميز غذاخوري را در تراس ويلاي خود و درست جايي كه نسيم‌ خنك جريزه مدام در آن جریان دارد، قرار داده است تا ميهمانان، صبحانه، ناهار و شامي دلچسب را در ويلاي او تجربه كنند. روميزي دستبافي كه روي ميز قرار دارد، سوغات هندوستان است.


  • تخت ستون‌‌داري كه دور تا دور آن با پرده‌اي پنبه‌اي و موسلين پوشانده شده نيز، رهاورد هندوستان است كه جلوه‌اي آنتيك و بسيار راحت را به فضا بخشیده، زمينه‌ساز خوابي دلچسب است. با اين حال منا مي‌گويد كه در شب‌هاي مهتابي ترجيح مي‌دهد در تراس بخوابد. به گفته او، اين كار شبيه خوابيدن روي عرشه كشتي، بسيار هيجان‌آور و لذتبخش است.  • منا هنگام نوسازي اين خانه ويلايي قديمي، براي كفپوش فضاها و تراس از كاشي‌هاي آبي رنگ استفاده كرده است كه آبي نيلگون آسمان و اقيانوس را براي فرد تداعي مي‌كند و در بعد از ‌ظهری گرم مي‌تواند احساسی خوب را به فضا القا كند. آويختن پرده‌ حرير صورتي رنگ در ابتدای ورودي، جلوه فضا را بامزه و خوشايند ساخته است. منا براي آثار هنري مورد نياز دكوراسيون خانه ويلايي خود نیز، اثر هنري دوستی صميمي را انتخاب و بر ديوار نصب كرده است.


برچسب ها :چیدمان  ويلای  ساحلي  جزیره  سیسیل 
بخش :گوناگون
مطالب مرتبط
 
پربازدید
بخش ها
برچسب ها
نویسندگان
آخرین مطالب