سفر به سرزمین 72 ملت
افراد آنلاين: 20 نفر
بازديد امروز: 170 نفر
بازديد ماهانه: 4036 نفر
بازديد كل: 679300 نفر
نمایش آمار توسط : تم دیزاینر
فهرست اصلی
دیدنی ها
مطالب مهم
 
باز یآنلاین
در سایت بزرگ ما همه چیز یافت می شود، کافیست جوینده باشید...

بیوگرافی بازیگران » سفر به سرزمین 72 ملت

هندوستان، كشوری است با تاریخ و فرهنگی كهن كه مورخین تاریخ و فرهنگ، آن را به 3000 سال پیش از میلاد مسیح تخمین زده‌اند. در هند صدها زبان وهزاران گویش وجود دارد بنابراین به كشور «72 ملت» معروف است.

 

طبق قانون اساسی هند، زبان رسمی مردم این كشور هندی و انگلیسی است ولی به غیر از این دو زبان، 22 زبان دیگر مورد استفاده بسیاری از ایالات هند می‌باشد.
تاریخ، بیانگر آن است كه ایرانیان حدود 800 سال قبل بر این كشور حكمرانی می‌كردند و همین امر باعث شد تا زبان فارسی در زبان مردم هند تاثیر فراوانی داشته باشد. شاید نام هند كه می‌آید هر شنونده‌ای به یاد استعمار انگلیس ‌بافتد كه سالیان سال بر این كشور سایه افكنده بود.
بسیاری از هندی‌ها به زبان انگلیسی كاملا تسلط دارند و این تسلط به زبان انگلیسی به زمان استعمار انگلیس باز می‌گردد.
هندوستان در معنای لغوی پارسی‌باستان یعنی سرزمین پر آب، از آنجایی كه در هند رودخانه‌های فراوانی جاری است بنابراین به این نام شهرت یافته است.
دیدنی‌‌های هند سالیان بسیاری است كه گردشگران جهانی را از گوشه و كنار جهان به این كشور می‌كشاند، گرچه اگر ماه‌ها در هند باشید، دیدنی‌های آن تمامی ندارد، با این حال هستند تورهای مسافرتی كه می‌توانند شما را مهمان هند كنند.

 

indiaتاج محل
دهلی‌نو پایتخت هند است، وقتی از این شهر زیبا 200 كیلومتر به سمت جنوب می‌روی به ایالت آگرا و آرامگاه زیبا و معروف تاج محل می‌رسی. جالب است بدانید كه باز هم ایرانیان در ساخت چنین بنای زیبایی در هند دخیل بوده‌اند.
به گفته مورخین «شاه جهان» پنجمین امپراتوری گوركانی هند از آنجا كه همسر ایرانی داشته و به دلیل این‌كه در زمان زایمان، همسر ایرانی و محبوبش از دنیا رفت دستور به ساختن این بنا داد، نام همسر محبوب او «ممتاز محل» بود. این آرامگاه بر روی قبر ممتاز محل بنا شده و نام او را برای همیشه در هند جاودانه ساخته است. همان طور كه می‌دانید در حقیقت «تاج محل» نامی ایرانی است و معماری این بنا تركیبی از معماری ایرانی – اسلامی است.


darvaze-hendدروازه هند در بمبئی
این دروازه یكی از مهم‌ترین و دیدنی‌ترین گذرگاه‌های ورودی هند است كه پیشینه‌ای طولانی در تاریخ این كشور باستانی دارد. به طور كلی شهر بمبئی یكی از قدیمی‌ترین شهرهای هند است كه در حقیقت مركز تجاری و گردشگری هند را تشكیل می‌دهد. ایستگاه قطار ملكه ویكتوریا بزرگ‌ترین ایستگاه قطار در هند است كه به دست انگلیسی‌ها در دوران استعمار ساخته شد.
این دروازه در حقیقت طاق نصرتی است كه بریتانیایی‌ها آن را بنا كردند. این دروازه كه در جنوب شهر بمبئی واقع شده ارتفاعی بالغ بر 26 متر دارد. مورخین می‌گویند زمانی كه هند مستعمره انگلیس بود، پادشاه جرج پنجم (پادشاه وقت انلگیس) و همسرش «شهبانو مری» تصمیم گرفتند كه از این كشور دیدن كنند بنابراین بریتانیایی‌ها به ساختن این بنا همت گماردند. اما سال 1947 بنای دروازه به پایان رسید و در حقیقت سنگ قبر انگلیسی‌ها شناخته شد، یعنی در همین سال ملوانان انگلیسی از این دروازه عبور و برای همیشه هند را ترك كردند.

hotel-kakhهتل كاخ تاج محل
این هتل یكی از هتل‌های گران‌قیمت جهان است كه در جنوب شهر بمبئی واقع شده، اما داستان ساخته شدن این هتل هم بسیار شنیدنی است. گفته می‌شود در زمان سلطه بریتانیا بر هند «جمشید جی‌تاتا» بازرگان سیاه‌پوست و معروف هندی كه به پدر صنعت هندوستان معروف است تصمیم گرفت كه شبی را در هتل واتسون شهر بمبئی سپری كند. تا آن زمان «هتل واستون» معروف‌ترین و گران‌ترین هتل در سطح هندوستان بود. ولی دولت حاكمه بریتانیا اجازه اقامت جمشید جی‌تاتا را در هتل واتسون نداد زیرا او یك سیاه‌پوست و هتل واتسون مخصوص سفیدپوستان بود. «جی‌تاتا» تصمیم گرفت كه در بمبئی هتلی بساز كه حتی فعالیت‌های هتل واتسون را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد بنابراین با كمك دو معمار هندی كه از سرمایه‌داران بنام هند نیز بودند در سال 1903 میلادی درهای هتل كاخ تاج محل را به روی مهمانان باز كرد. او هیچ تبعیض نژادی برای مهمانانش قایل نشد. جالب است بدانید كه این هتل در جریان جنگ جهانی اول به یك بیمارستان 600 تختخوابه تبدیل شد و امروز به عنوان بزرگ‌ترین و گران‌ترین هتل هند به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

4menarحیدرآباد و مسجد چارمنار
از دیگر شهرهای دیدنی هند حیدرآباد است. این شهر ششمین شهر بزرگ هند است كه مسجد چارمنار را درون خود جا داده. در حقیقت این مسجد مهم‌ترین و قدیمی‌ترین بنای دیدنی حیدرآباد هند است كه بازدیدكنندگان زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. می‌گویند سلطان محمدقلی قطب شاه پنجمین پادشاه سلسله قطب شاهی در هند پس از آن‌كه حیدرآباد را به عنوان پایتخت حكومتی خود برگزید متوجه شد كه جمع كثیری از مردم این شهر به طاعون مبتلا شده‌اند. او برای مبارزه با این بیماری در آن زمان اقدامات بسیاری انجام داد و پزشكان خبره‌ای را به كار گرفت و پس از این‌كه پزشكان به از بین بردن طاعون توفیق یافتند به شكرانه این توفیق سلطان محمدقلی نیز این مسجد را در حیدرآباد بنا كرد. این مسجد كه نمونه‌ای از فرهنگ اسلامی – ایرانی در هندوستان است دارای چهار مناره و چهار دروازه بزرگ می‌باشد و هر یك از دروازه‌ها به یك خیابان منتهی می‌شوند. سبك شهرسازی حیدرآباد با سبك شهرسازی اصفهان خودمان یكی است. در قسمت داخلی بین هر یك از ستون‌ها نام حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) نوشته شده است. از این مسجد در زمان قطب شاهیان به عنوان مدرسه علوم دینی استفاده می‌شده است و
شب‌ها با نورافشانی كه برای چهار منار طراحی شده مانند روز روشن است و جلوه‌ای زیبا دارد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکنازبرچسب ها :سفر  سرزمین    ملت 
بخش :بیوگرافی بازیگران

مطالب مرتبط
 
پربازدید
بخش ها
برچسب ها
نویسندگان
آخرین مطالب