آکنه، مشکل جدیدی برای زنان شاغل
افراد آنلاين: 20 نفر
بازديد امروز: 170 نفر
بازديد ماهانه: 4036 نفر
بازديد كل: 679300 نفر
نمایش آمار توسط : تم دیزاینر
فهرست اصلی
دیدنی ها
مطالب مهم
 
باز یآنلاین
در سایت بزرگ ما همه چیز یافت می شود، کافیست جوینده باشید...

زنان » آکنه، مشکل جدیدی برای زنان شاغلآکنه، مشکل جدیدی برای زنان شاغل


شاید عجیب به نظر برسد اما نتایج یک مطالعه جدید تایید می‌کند که این روزها آکنه به یک مشکل پوستی شایع بویژه در بین زنان شاغل و موفق تبدیل شده است.

آکنه،

متخصصان پوست در بیمارستان دانشگاه «نانتز» ادعا کردند که امروزه آکنه زنانی را که در اواسط دهه 20 سالگی هستند، بیشتر گرفتار می‌کند به طوری که حدود نیمی از آنها با مشکل جوش‌های غرور جوانی در سنین بزرگسالی مواجه می‌شوند در حالی که حتی در دوران نوجوانی هرگز با این مشکل مواجه نبوده‌اند.

یک فرضیه موجود این است که زنان در زندگی مدرن امروزی نسبت به نسل‌های قبلی بیشتر تحت استرس هستند و استرس در آنها موجب آزاد شدن هورمونهای مردانه می‌شود که حاصل آن تولید چربی بیشتر و بسته شدن منافذ پوستی است.

به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، متخصصان پوست دریافته‌اند که آکنه در دوران بزرگسالی در واقع نسخه متفاوتی از آکنه دوران نوجوانی است. در نوجوانان این جوش‌ها اغلب در قسمت T شکل چانه، روی بینی و پیشانی بروز می‌کنند در حالی که در زنان بزرگسال و 20 سال به بالا این بثورات جلدی مقاوم، بیشتر در نواحی عمیق‌تر پوست ایجاد می‌شوند. همچنین زنان تقریبا سه برابر بیشتر از مردان به آکنه مبتلا می‌شوند که می‌تواند به دلیل حساسیت بیشتر پوست آنها نسبت به هورمون‌های مردانه باشد.


منبع:سلامت نیوز
ویرایش و تلخیص:


برچسب ها :آکنه  مشکل  جدیدی  برای  زنان  شاغل 
بخش :زنان
مطالب مرتبط
 
پربازدید
بخش ها
برچسب ها
نویسندگان
آخرین مطالب